حفاظ استیل

حفاظ استیل

حفاظ امنیتی استیل ( حفاظ بانکی )

استفاده از حفاظ امنیتی استیل به منظور بالا بردن امنیت و حفاظت از یک محیط می باشد. استحکام بالا در حفاظ های استیل ( حفاظ بانکی ) موجب شده امروزه در بسیاری از درب ها و پنجره ها مورد استفاده قرار گیرند به طوری که در اکثر محیط های تجاری ، اداری و مسکونی قابل مشاهده هستند. این نوع حفاظ ها در انواع متریال های گوناگون دیگر از جمله حفاظ آهنی و حفاظ آلومینیومی ، به دو صورت ثابت و متحرک قابل ساخت و اجرا می باشند. اما دلیل رایج بودن حفاظ استیل ، ظاهر زیبا ، کیفیت و استحکام آن است. نکته ی قابل توجه در ساخت حفاظ استیل این می باشد که اگر حفاظ ساخته شده قرار باشد در محیط داخلی نصب شود ، می توان از حفاظ استیل ( حفاظ بانکی ) با آلیاژ 201 استفاده کرد. در غیر این صورت ، اگر قرار باشد حفاظ استیل ساخته شده در محیط بیرونی اجرا شود ، بخاطر وجود رطوبت ، بارندگی ، نور خورشید و… باید حتما آلیاژ به کار رفته شده در ساخت حفاظ استیل ( حفاظ بانکی ) ، 304 باشد که مرغوبیت بالایی دارد. قیمت حفاظ امنیتی استیل بر حسب متر مربع می باشد.

 

حفاظ امنیتی ثابت

در ساخت حفاظ استیل ثابت و یا حفاظ بانکی ثابت عمدتا از پروفیل استیل 30×30 یا 40×40 استفاده می شود. پروفیل ها توسط جوش آرگون به یکدیگر متصل شده و لوله های سایز 25 استیل نیز در فاصله 13 سانتی از یکدیگر در سوراخ های ایجاد شده در پروفیل قرار می گیرند. همچنین برای استحکام و امنیت بیشتر حفاظ امنیتی ثابت در داخل لوله های 25 ، میلگرد آهنی به سایز 14 یا 16 میل قرار گرفته و حفاظ ساخته شده نصب می شود. قیمت حفاظ بانکی ثابت نیز بر حسب متر مربع است.

 

حفاظ امنیتی متحرک

حفاظ استیل متحرک و یا حفاظ بانکی متحرک کاملا شبیه به مدل حفاظ بانکی ثابت می باشند با این تفاوت که همانند درب قابلیت باز و بسته شدن و اصطلاحا متحرک بودن را دارند ، حفاظ های امنیتی متحرک نیز می توانند در متریال های استیل ، آلومینیوم و آهن ساخته و به صورت یک لنگه ، دو لنگه و یا کشویی ساخته و عرضه شوند. مبنای محاسبه ی قیمت حفاظ امنیتی متحرک به صورت متر مربع می باشد.

 

حفاظ امنیتی افقی

حفاظ بالکن یا حفاظ پنجره که از چند ردیف پروفیل و یا لوله استیل به صورت افقی و یا عمودی در موازات یکدیگر  نصب می شود را حفاظ افقی می نامند. پروفیل و لوله های به کار رفته شده در ساخت حفاظ استیل افقی دارای قطر و اندازه های متنوعی هستند. حفاظ های افقی هم می توانند با متریال های گوناگونی همانند ، آلومینیوم و آهن ساخته شوند. قیمت حفاظ امنیتی افقی به تعداد لوله های به کار رفته آن بستگی دارد.