حفاظ استیل

۱۶

بهمن

حفاظ استیل

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ حفاظ امنیتی

حفاظ استیل

با پیشرفت صنعت و هنر در ساختمان سازی استفاده از مواد با کیفیت و مقاوم اهمیت بیشتری پیدا کرده است. یکی از این متریال که هم از نظر زیبایی ظاهری و مقاومت بالا در برابر تاثیرات منفی آب هوا و آلودگی محیطی کاربرد فراوان دارد استنلس استیل S30400 است که می تواند در نمای خارجی پنجره و بالکن ساختمان ها و هم برای نمای داخلی ساختمان مانند حفاظ درب های آپارتمانی استفاده شود. حفاظ استیل به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از: حفاظ استیل امنیتی ضد سرقت و حفاظ استیل محافظ که این دو دسته برای اجرا در پنجره ها و بالکن ها با توجه به کاربری نوع حفاظ طرح های متنوعی دارند. در ساخت حفاظ استیل معمولا از لوله های استیل و پروفیل استیل استفاده می شود. حفاظ استیل امنیتی ضد سرقت در واقع یک گارد تقویت شده از چندین ردیف میله آهنی و لوله آهنی با روکشی از لوله استیل است که بوسیله جوشکاری در زوایا به یکدیگر متصل شده و بیشتر برای مکان هایی که احتمال صرقت در آنها بالا است استفاده می شود. بر این اساس حفاظ استیل چه از نظر مقاومت و ایمنی در مقابل ورود سارقان و چه لحاظ تامین امنیت چانی افراد یک انتخاب مناسب است. از طرف دیگر حفاظ استیل مزیت مهمی نسبت به حفاظ های سنتی مانند حفاظ آهنی و حفاظ بتنی دارد و آن مقاومت در برابر اکسیژن هوا و رطوبت است که بدون هیچ کاستی و تغییر می تواند شکل اولیه خود را برای همیشه حفظ کند. حفاظ استیل به صورت استاندارد از استیل 304 مقاوم به زنگ خردگی تولید می شود. شکل و ترتیب چیدمان اجزای حفاظ بر اساس نوع کاربری آن و سلیقه مشتری طراحی و ساخته می شود. بر این اساس حفاظ استیل به سه دسته عمده حفاظ استیل پنجره-حفاظ استیل بالکن-حفاظ استیل بانکی تقسیم می شود.قیمت حفاظ استیل بر اساس نوع و کیفیت حفاظ اجرا شده بر مبنای متر مربع تعیین می شود. از نظر اقتصادی قیمت حفاظ استیل 304 نسبت به دیگر آلیاژه های استیل مناسب تر و مقرون به صرفه تر است.

 

حفاظ استیل

این نوع حفاظ استیل می تواند به صورت بسیار ساده باشد و از المان های افقی و عمودی از لوله های استیل و پروفیل استیل ساخته شود و یا به صورت دکوراتیو و طرح دار باشد که به صورت انحصاری برای هر سفارش طراحی و تولید می شود. حفاظ استیل امنیتی حتما باید از استنلس استیل ضد زنگ S30400 ساخته شود تا دوام و طول عمر آن برای مدت زمان بسیار طولانی تضمین شود. هر چه موارد امنیتی در ساخت گارد های محافظ بیشتر باشد قیمت حفاظ استیل افزایش می یابد. حفاظ استیل محافظ در واقع یک گارد برای جلو گیری از سقوط افراد از طبقات بالایی ساختمان اجرا می شود. این نوع حفاظ بیشتر در جلوی پنجره های ساختمان های بلند مرتبه نصب می شود. اجزای این حفاظ استیل از چند ردیف افقی لوله استیل تشکیل می شود.

 

حفاظ استیل افقی

یکی از انواع حفاظ استیل بالکن و پشت پنجره که در طبقات بالای ساختمان استفاده می شود حفاظ استیل افقی(خطی) است که با استفاده از لوله های استیل در چند ردیف موازی به شکل افقی در فواصل یک اندازه بین دیواره باکن ها و چهارچوب پنجره ها نصب می شود. اگر طول پنجره یا بالکن کمتر از یک متر باشد از لوله استیل به قطر 25 میلیمتر برای ساخت حفاظ استیل استفاده می شود اما اگر طول پنجره ها و بالکن ها بیشتر از یک متر و تا طول سه متر باشد از لوله های استیل به قطر های 38 و 51 میلیمتر برای ساخت حفاظ استیل استفاده می شود. یراق مخصوصی که لوله ها را به دیواره و چهارچوب پنجره و بالکن متصل می کند به وسیله پیچ در جای خود محکم می شود. فاصله حفاظ های افقی در این مدل حفاظ استیل باید بین 12 تا 14 سانتیمتر باشد تا مانع عبور افراد خردسال از میان حفاظ ها شود. قیمت گذاری حفاظ استیل خطی بر اساس متر طول هر ردیف لوله استیل نصب شده محاسبه می شود. تعداد استاندارد لوله های استیل افقی نصب شده در این مدل بین 3 تا 5 عدد می باشد. حفاظ استیل افقی تنها به منظور محافظت از سقوط افراد از طبقات بالایی ساختمان به پایین نصب می شود و باید توجه داشت این مدل به هیچ عنوان نمی تواند مانع ورود سارقان به داخل ساختمان شود زیرا اجزا و قطعات آن بوسیله یراق آلات و پیچ به یکدیگر متصل می شوند و سارقان می توانند با یک ابزار ساده مانند پیچ گوشتی اجرای آن را از هم جدا کنند. حفاظ استیل بالکن باید از نوع استیل 304 با استاندارد S30400 اجرا شود تا به مرور زمان دچار مشکل زنگ زدگی نشود

تشکر ویژه از وب سایت آکات استیل

 

نظر شما:

مقالات مرتبط