نرده شیشه ای ، قیمت نرده شیشه ای

۱۷

بهمن

نرده شیشه ای ، قیمت نرده شیشه ای

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ نرده شیشه ای

نرده شیشه ای با زیبایی ظاهری و امکان انعکاس نور طبیعی گزینه مناسبی برای اجرای نرده در ساختمان هایی با معماری مدرن است. به سبب شفایت شیشه های به کار رفته در نرده شیشه ای این نوع نرده مناسب برای نصب در راه پله ها و فضاهایی است که نور محیط در آن ها اهمیت دارد. شیشه های مورد استفاده در نرده شیشه ای بالکن از نوع سکریتو لمینت می باشد. شیشه نشکن علاوه بر شفافیت ظاهری استحکام مناسبی در برابر فشار و ضربه دارد که با این خصوصیات اجرای نرده شیشه ای در راه پله از امنیت بالایی برخوردار است. انواع مدل های نرده شیشه ای که در راه پله و بالکن استفاده می شود عبارتند از نرده شیشه ای فیکس پوینت , نرده شیشه ای اکسپوز , نرده شیشه ای اسپیگت , نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر. گروه آکات با عرضه مستقیم انواع یراق آلات و اتصالات نرده های شیشه ای از تولیدات کشور ترکیه این تضمین را به شما مشتریان عزیز می دهد که کیفیت نرده های اجرا شده توسط این مجموعه بسیار بالا بوده و با ارائه مدل های متنوع و بروز نرده های شیشه ای به هر چه زیبا و مدرن شدن ساختمان های شما بیافزاید و عادلانه ترین و رقابتی ترین قیمت نرده شیشه ای را به شما عرضه کند. هنر دکوربندی نمای درونی و بیرونی ساختمان ها همچنان روبه پیچیده تر شدن و در عین حال زیباتر و شکیل تر شدن پیش می رود. مهندسان و صاحب نظران صنعت ساختمان سبکی از نرد ارائه کرده اند که با نمای شیشه ای به هر چه بیشتر شکیل شدن ساختمان کمک می کند. ویژگی هایی مانند ظرافت، دقت، امنیت و سبک متفاوت نرده های شیشه ای کلاس ویژه ای به آنها بخشیده است که بسیار چشم نواز نیز می باشد. طراحی و اجرای این کلاس از نرده شیشه ای نیازمند دقت و مهارت بسیار بالایی می باشد که تنها از عهده دست استادان ماهر بر می آید. نرده شیشه ای در ایران تازگی دارد اما با سرعت زیاد در حال فراگیر شدن است. گروه آکات با افتخار یکی از پیشتازان نصب و اجرای نرده شیشه ای در ایران می باشد.

 

نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای فیکس پوینت این مدل نرده شیشه از ترکیب قطعات اسپایدری استیل یا آلومینیومی دکمه ای شکل و جام های شیشه ای سکریت و لمینیت شده با ضخامت های 12 تا 16 میلیمتر تولید می شود. هندریل این مدل نرده تمام شیشه ای می تواند از جنس استیل یا آلومینیوم باشد. در اجرای این مدل نرده شیشه ای به محاسبات دقیق برای تعیین محل سوراخ های قطعه فیکس پوینت بر روی شیشه نیاز است زیرا با کم ترین اشتباه امکان خطا وجود دارد و خسارت جبران ناپذیری به بار می آید. استفاده از این مدل نرده شیشه ای برای فروشگاه ها و ویلاها مناسب است و می تواند مشکل محدودیت فضای راه پله ها و ووید ها را حل کند. تعداد سوراخ های اتصال قطعه فیکس پوینت به بدنه کناره دیواره راه پله و بالکن به طول پنل های شیشه ای بستگی دارد. نرده شیشه ای فیکس پوینت از نظر فضای اجرای کار هیچ گونه محدودیتی ندارد و می توان آن را در هر مکانی به سادگی نصب کرد.

 

نرده تمام شیشه ای

نرده تمام شیشه ای اکسپوز با استفاده از بیس های یو شکل آلومینیومی که در فواصل 15 تا 25 سانتیمتر در کف سازه نصب می شود جام های شیشه ای را مهار می کند. بعد از قرار دادن جام های شیشه ای در بیس های آلومینیومی توسط گیرهای نگهدارنده ای که در داخل این بیس ها قرار دارند جای شیشه ها را محکم کرده و بعد از تراز کردن شیشه ها یک ورق کاور آلومینیومی بر روی این بیس ها قرار می دهیم تا در قسمت نصب نرده های شیشه یک نوار یک دست دیده شود. ارتفاع این نوار به همراه بیس های نگهدارده شیشه با توجه به ضخامت و وزن شیشه ها بین عمق نگهدارنده شیشه از 12 تا 20 سانتیمتر است.

 

نرده شیشه ای اسپیگت

نرده تمام شیشه ای اسپیگت یکی از زیباترین و در عین حال مستحکم ترین مدل های نرده شیشه است که با پایه های سوزنی شکل استیل با ارتفاع 12 تا 15 سانتیمتر که به صورت شیاردار می باشد جام های شیشه را مهار می کند. برای هر عدد جام شیشه دو پایه اسپیگت نیاز است. این مدل نرده شیشه داری سرعت نصب بالای بود و برای تمام راه پله ها و تراس ها قابل اجرا است. سادگی نصب نرده شیشه ای اسپیگت یکی دیگر از خصوصیات مثبت این مدل نرده شیشه ای است. طول و ارتفاع نرده شیشه ای در این سیستم محدویت کمتری داشته تا جایی که می توان نرده شیشه ای با جام های شیشه ای به طول 3 تا 4 متر نیز اجرا کرد. این نوع نرده به عنوان حفاظ شیشه ای دو استخر نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا سرعت اجرای آن بالا بود و دید کاملی به افراد بزرگ سال می دهد تا با اطمینان بیشتر اجازه استفاده از استخر را به کودکان نیز یدهد.

 

نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر

در نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر پایه های استیل یا آلومینیوم به وسیله یک قطعه یو شکل با نام بست شیشه گیر به پنل های شیشه ای وصل شده و وزن آن را مهار می کند. حداکثر ضخامت شیشه های مورد استفاده در این مدل نرده 12 میلیمتر است و ارتفاع تمام شده برای اجار در راه پله 90 سانتیمتر و در بالکن ها 110 سانتیمتر است. قیمت نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر از مدل های دیگر نرده شیشه ای ارزان تر می باشد اما ایمنی و استحکام آن از دیگر سیستم های نرده شیشه خور کمتر است. این مدل نرده برای استفاه در منازل و هتل ها مناسب می باشد و می توان با ابعاد متفاوت ان را مونتاژ کرد.

 

نرده شیشه ای بالکن

استفاده از شیشه در بالکن ها به ایجاد یک نمای شفاف و روشن که باعث استفاده بهتر از نور طبیعی می شود کمک می کند به همین دلیل نرده های شیشه ای بهترین روش برای رسیدن به این هدف ها است. نرده شیشه ای بالکن از نظر زیبایی و از جهت ایمنی می تواند اولین انتخاب باشد زیرا شیشه های استفاده شده در این مدل نرده بالکن بسیار با استحکام هستند و توان بالایی برای تحمل فشار و ضربه از محیط اطراف دارند و می توانند به رنگ های متنوع متناسب با دید کلی نمای بیرونی و داخلی ساختمان تولید شوند. ارتفاع نرده شیشه ای بالکن معمولا از 110 سانتیمتر تا 140 سانتیمتر می باشد و شیشه استفاده شد در اجزای این نرده ها ازنوع سکریت یا لمینت با ضخامت های 12 و 16 میلیمتر می باشد. هر چه طول بالکن ها بیشتر باشد ضخامت شیشه های نرده بالکن نیز افزایش می یابد برای مثال اگر طول یک بالکن 4 متر باشد باید از شیشه های 16 میل استفاده شود اما اگر طول بالکن کمتر از 2 متر باشد می توان از شیشه های با ضخامت کمتر استفاده نمود. واحد قیمت گذاری نرده شیشه ای بالکن بر اساس متر مربع است البته اگر ارتفاع نرده شیشه ای بالکن کمتر از 110 سانتیمتر باشد این مبنا بر اساس متر طول خواهد بود.

 

نرده شیشه ای پله

نرده های شیشه ای پله با تمام سیستم های اکسپوز، فیکس پوینت، اسپیگت و پایه شیشه گیر قابل اجرا است اما نرده شیشه ای بالکن یک تفاوت مهم با نرده های بالکن دارد و آن شکل ظاهری پنل های شیشه ای استفاده شده در این نوع نرده است. صفحات شیشه ای در نرده راه پله ها به شکل لوزی می باشد زیرا سطح کف راه پله با زاویه 45 ساخته می شود. نرده شیشه ای پله با ایجاد یک نمای شیشه ای شفاف و مدرن می تواند به زیبا تر شدن و روشن تر شدن محیط راه پله ها کمک کند. نرده شیشه ای پله باید حداقل تا ارتفاع 90 ساتیمتر فضای کناری پله ها را پوشش دهد و نوع شیشه در این مدل نرده شیشه ای با توجه به مدل نرده تعیین می شود.

 

اجرای نرده شیشه ای

برای نصب نرده شیشه باید به روش یا سیستم مهار کننده پنل های شیشه ای توجه داشت یعنی اگر از روش نرده شیشه ای دفنی استفاده می شود باید قبل از انجام عملیات کف سازی و سرامیک کاری بیس و پروفیل یو شکل آلومینیومی نگهدارنده شیشه در داخل زمین کار گذاشته شود و پس از آن مراحل سنگ کف اجرا شود. در مدل نرده شیشه ای اکسپوز رو کار باید ابتدا زیر سازی آهنی نرده بر روی دیواره کناری پله و بالکن سوار شود و در مرحله بعد پایه های پروفیل آلومینیومی شیشه گیر نصب شود. در سیستم نرده شیشه ای فیکس پوینت نیز ابتدا باید از محل نصب یراق اسپایدری نگهدارنده شیشه بازدید شود تا اطمینان کامل در مورد محکم بودن دیواره ها برای تحمل فشار وزنی شیشه ها حاصل شود. اجرای نرده شیشه ای باید با دقت کامل انجام شود زیرا اگر در مراحل ساخت نرده کوچکترین اشتباهی رخ دهد خسارت زیادی به بار می آورد که هزینه قیمت نرده شیشه را افزایش می دهد.

 

نرده شیشه ای تراس

امنیت در تراس ها از یک طرف و محافظت از رطوبت و سرما و باد از سوی دیگر باعث شده استفاده از نرده های شیشه ای مورد توجه قرار گیرد زیرا این نوع نرده هم یک عایق مناسب حرارتی و یک دیواره محافظ است که دید شفاف و گسترده ای در فضای تراس ها به شما می دهد و می توانید از تماشای منظره اطراف لذت ببرید. مدل نرده شیشه ای تراس بر اساس شرایط موجود سازه ساختمان انتخاب می شود تا با توجه به طول تراس و ارتفاع مورد نیاز نرده تراس بهترین سیستم نرده شیشه ای برای شما نصب شود. مجموعه مهندسی آکات با سالها تجربه و اجرای موفق تعداد بسیار زیادی از سفارش نرده شیشه ای پروژه های ساختمانی تجاری و مسکونی این تضمین را به شما خواهد داد که در انتخاب مناسب ترین شیوه نصب نرده شیشه ای بهترین روش را متناسب با سلیقه و بودجه مالی شما پیش نهاد خواهد کرد.

 

حفاظ شیشه ای بالکن

حفاظ شیشه ای یک نرده تمام شیشه ای است که با هدف ایجاد یک دیواره جدا کننده بین فضای بالکن و نمای خارجی ساختمان استفاده می شود. حفاظ شیشه ای بالکن می تواند به صورت ریلی و تا شو از شیشه های سن پلاست شده دو لایه اجرا شود. انتخاب روش نصب حفاظ شیشه ای بالکن بر اساس محدودیت فضای بالکن و نحوه استفاده از آن است. تقسیم بندی پنل های شیشه ای در این نوع حفاظ بالکنی به طول دیواره های کناری بالکن و ارتفاع شیشه ها بستگی دارد. استفاده از نرده شیشه ای در راه پله و بالکن باعث افزایش دید و روشنایی نور محیط شده و ایمنی بیشتری را نسبت به نرده های فلزی و چوبی به شما ارائه خواهد کرد زیرا شیشه های استفاده شده در نرده شیشه ای فاصله ای در بیین پنل ها نداشته و این خاصیت مزیت مثبتی است که باعث شده تا خطر افتادن کودکان و حیوانات را از میان گاردهای نرده به صفر برساند. مزیت دیگر نرده شیشه ای زیباتر کردن نمای راه پله و بالکن است زیرا شیشه با ایجاد یک دیوار شفاف و یک شکل به ایجاد یک نرده مدرن و امروزی در نمای داخلی و بیرونی ساختمان می انجامد. مزیت دیگر نرده شیشه ای نسبت به سایر نرده ها سهولت در نگهداری و نظافت نرده است زیرا نرده های تمام شیشه ای به دلیل استحکام بالای شیشه ها کمترین نیازی به بازسازی و تعمیرات را دارد و برای مدت زمان طولانی کیفیت اولیه خود را نگاه خواهد داشت. در مورد نظافت نرده شیشه ای اگر در نصب نرده از شیشه های نانو شده استفاده شود دیگر نیازی به تمیز کردن مداوم نرده نخواهد بود زیرا این نوع شیشه به راحتی آلودگی محیط را از خود پاک می کند و با کمی آب بدون نیاز به هیچ ماده شوینده ای تمیز خواهد شد. در ساخت نرده شیشه ای باید استاندارد هایی رعایت شود که به شرح آن می پردازیم. اگر برای راه پله از نرده شیشه ای با پایه فلزی و بست شیشه گیر استفاده شود باید ارتفاع تمام شده نرده حداکثر 1 متر باشد و شیشه به کار گرفته شده باید حداقل ضخامت 8 میلیمتر و حداکثر 12 سانتیمتر داشته باشد. اما اگر از سیستم های نرده تمام شیشه ای استفاده شود باید ضخامت پنل های شیشه ای افزایش یابد و حداقل 14 میلیمتر و حداکثر 20 میلیمتر باشد. اما در نرده شیشه ای بالکن و تراس ارتفاع نرده باید حداقل 110 سانتیمتر باشد و نوع شیشه باید سکریت و لمینت باشد البته در اجرای نرده بالکن می توان از انواع شیشه رنگی و شفاف با توجه به دکوراسیون و نمای ساختمان استفاده کرد. در اجرای نرده های شیشه ای از انواع هندریل گرد و چهار گوش از جنس چوب , استیل و آلومینیوم استفاده می شود. این هندریل ها به دو شکل عمود بر شیشه و نصب از کنار شیشه اجرا می شود. نکته مهمی که در استفاده از هندریل شیشه ای باید رعایت کرد یک تراز بودن سطح هندریل نصب شده است. اگر پنل های شیشه ای در هنگام نصب دارای اختلاف سطح باشند این هندریل ها نیز در یک تراز افقی یکدست قرار نخواهند گرفت از رو باید در اجرای نرده شیشه ای به یکدست بودن سطح زیر سازی نرده توجه داشت.

 

قیمت نرده شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای بر اساس ضخامت شیشه استفاده شده در گارد محافظ نرده و ارتفاع پنل های شیشه ای و طول هر پنل شیشه ای و نوع شیشه از بابت سکریت یا لمینیت بودن شیشه و کیفیت متریال و مدل یراق آلات و اتصالات نگهدارنده این شیشه ها بر اساس متر مربع محاسبه و قیمت گذاری می شود. قیمت نرده شیشه ای راه پله به جهت استفاده از شیشه هایی با ارتفاع کمتر نسبت به قیمت نرده شیشه ای بالکن ارزانتر خواهد بود. در ادامه لیست قیمت انواع نرده شیشه ای با توجه به موارد ذکر شده در جدولی شرح داده می شود. به دلیل تغییرات مداوم در قیمت شیشه برای اطلاع از قیمت به روز مدل های نرده شیشه ای با کارشناسان فروش شرکت تماس بگرید.

با تشکر از وب سایت آکات استیل

نظر شما:

مقالات مرتبط