نظارت مهندسی به نرده آلومینیومی

۱

تیر

نظارت مهندسی به نرده آلومینیومی

۱۳۹۹/۴/۱ نرده آلومینیومی

تنوع طرح و رنگ در طراحی نرده آلومینیومی این روزها انتخاب را کمی عجیب کرده است. بسیاری از افراد اجرای نرده آلومینیومی در مدل های خاصی را ترجیح می‌دهند. جان پناه ها با استفاده از سازه های ترکیبی که یک جنس آن آلومینیوم است می‌تواند موقعیت جالبی را فراهم سازد. نرده آلومینیومی با ترکیب شیشه و استیل و ... مورد حمایت قرار می گیرد و بسیار زیبا است. از نرده آلومینیومی در مکان های پر تردد استفاده می‌شود. این محصول در مجتمع های تجاری و همینطور ایستگاه های مترو مورد حمایت قرار می‌گیرد. استفاده از نرده آلومینیومی در ساختمان های مسکونی آغازی ارزشمند محسوب شد. پروژه های نرده کشی ساختمانی با نرده آلومینیومی می‌تواند یکی از بهترین روش های ایمن سازی محسوب می شود. شکل و کیفیت محصول مورد نظر در این راستا اهمیت زیادی دارد.

دید مهندسی به نرده آلومینیومی

بسیاری از افراد فکر می کنند نرده آلومینیومی از استحکام کافی برخوردار نیست. این تصور اشتبا است دوام نرده آلومینیومی بسیار کافی و مناسب است و در لیست یک حفاظ بسیار قوی قرار گرفته است و از سخت ترین و با دوام ترین آلیاژهای فلزی در آن استفاده شده است. طراحی نرده آلومینیومی با استفاده از لوله و پروفیل به صورت ترکیب شده و فرآیند ترکیب سازی این محصول بسیار ارزشمند است. رنگ کاری و آنودایز نرده آلومینیومی به صورتی است که محصول نهایی بسیار با دوام و ضد زنگ است. از نرده آلومینیومی برای نمای بیرونی و همینطور در دکوراسیون داخلی ساختمانی استفاده می‌شود. جلوه زیبایی از این محصول در سال های اخیر طراحی و ارزیابی شده است. هماهنگ سازی بخش های مختلف نرده آلومینیومی این روزها بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد. متریال به کار رفته در نرده آلومینیومی اغلب بر اساس مدل های 6060 و 6063 است که البته یک نوع خارجی محسوب می‌شود و فرآیند رنگ کاری و همینطور آنودایزینگی که برای لوله و پروفیل آن استفاده می‌شود نیز بر اساس هر نوع سلیقه ای سازگار است و می‌توانند راه پله ای مدرن و زیبا فراهم می‌سازد. نرده آلومینیومی اغلب به صورت پروفیل و لوله ترکیب می‌شود و فرآیند منظم و استانداردی را شامل می‌شود. در این محصول از شمش های مخصوصی استفاده می‌شود. این محصول در ابتدا نرم و شکننده طراحی میشد اما امروزه کشش و فشار و ماندگاری آن بسیار زیاد است.

سیستم محافظتی نرده آلومینیومی

پروسه مهندسی مورد استفاده در طراحی نرده آلومینیومی بسیار دقیق است به طوری که می تواند یک سیستم جدید محافظتی محسوب شود و خوشبختانه تنوع طرح و رنگ برای این محصول بسیار ارزشمند است. مقاومت و مانگداری این کشور بر اساس آنودایز کردن نرده های آلومینیومی ارزیابی می شود. ثبات رنگ و مقاومت در نرده آلومینیومی سبب شده تا فرسایش آن به حداقل برسد و البته که در برابر رطوبت و گرما مقاومت خوبی دارد.

اجزا و قطعات نرده آلومینیومی متنوع هستند و برای دیزاین هر ساختمانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در طراحی نرده آلومینیومی می توان از سلیقه های ترکیبی نیز استفاده نمود. مشخص است که سختی و استحکامی که برای نرده آلومینیومی در نظر گرفته می شود سبب شده تا نسبت به مدل های قدیمی و چوبی و یا آهنی گزینه بهتری باشد و نیاز به نگهداری مداوم نداشته باشد.

مزایای نرده آلومینیومی

آزمایش هایی که برای نرده آلومینیومی صورت گرفته مشخص کرده است که این محصول در برابر کشش و فشار و ضربه بسیار مقاوم است.

تنوع و رنگ بندی نرده آلومینیومی به نسبت گذشته بیشتر شده و فضای رنگ آمیزی این محصول نیز رشد بهتری داشته است.

نرده آلومینیومی در برابر پوسیدگی و فرسایش بسیار بهبود یافته است و توانسته یک محصول بسیار عالی محصول شود به طوری که برای محیط های مرطوب نیز گزینه خوبی است.

در نصب نرده آلومینیومی سیستم های متنوعی دیده می شود که می‌تواند بخشی از انعطاف پذیری این محصول باشد.

نگهداری و نظافت نرده آلومینیومی آسان است و نیاز به تخصص و هزینه زیادی ندارد.

با وجود اینکه سختی و مقاومت نرده آلومینیومی زیاد است اما وزن سبکی دارد و موقعیت بسیار ارزشمندی را فراهم ساخته است. این محصول می‌تواند با قطعات مختلفی ترکیب شود و رنگ بندی بسیار ارزشمندی را فراهم سازد.

مقاومت نرده آلومینیومی در برابر زنگ زدگی زیاد است و می تواند تغییر رنگ را به حداقل برساند.

پارامتر گذاری نرده آلومینیومی

برای تعیین قیمت نرده آلومینیومی نیاز است عوامل موثر ارزیابی شود. قیمت نرده آلومینیومی بر اساس کیفیت قطعه و همینطور به نسبت اتصالاتی که در آن وجود دارد ارزیابی می شود. در صورتی که از مواد اولیه با کیفیت کم استفاده شود در نهایت امکان شکستگی محصول بسیار زیاد است و در نهایت هزینه اضافی و مجدد نیاز است. از سوی دیگر رنگ بندی که برای نرده آلومینیومی در نظر گرفته می شود در قیمت آن بسیار تأثیرگذار است. مشخص است که قیمت نرده آلومینیومی راه پله می تواند شرایط مخصوصی داشته باشد. مبنایی که برای قیمت گذاری نرده آلومینیومی در نظر گرفته می شود در صورتی که ارتفاع راه پله تا 100 سانتی متر باشد بر اساس متر است. در صورتی که راه پله ارتفاع 140 سانتیمتر داشته باشد قیمت نرده آلومینیومی بر اساس متر مربع ارزیابی می‌شود. از دیگر موارد مهمی که در قیمت نهایی نرده آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرد لوله و پروفیل است که به صورت افقی یا عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرض کنید اگر شما نرده آلومینیومی با تنوع رنگی انتخاب کنید به نسبت موردی که از یک رنگ برای کل پروژه استفاده کنید هزینه بیشتری می‌بایست در نظر بگیرید. طراحی نرده آلومینیومی به صورتی است که قیمت نهایی منصفاه باشد و خوشبختانه با توجه به کیفیت و استحکامی که در نرده آلومینیومی دیده می شود می توان گفت این محصولات انتخابی دقیقی هستند. استحکام نرده آلومینیومی زیاد است و در لیست موارد منطقی قرار دارد و می توان گفت یکی از بهترین محصولاتی است که پس از خرید با رضایت مشتریان همراه است و می‌تواند با هر سلیقه سازگار باشد و مورد بررسی قرار بگیرد. البته که سیاست های طراحی نرده آلومینیومی بسیار منطقی است و می تواند از قیمت به روز استفاده کند.

نظر شما:

مقالات مرتبط