نرده استیل تزئینی و تعمیر آن

۳

تیر

نرده استیل تزئینی و تعمیر آن

۱۳۹۹/۴/۳ نرده استیل

تعمیر نرده استیل از موضوعاتی است که این روزها بارها و بارها مورد پرسش و پاسخ قرار می‌گیرد. همانطور که می دانید برای تولید نرده استیل از آلیاژ مخصوص با عنوان 304 استفاده می‌شود که دارای پایداری و مقاومت مشخصی است. بیشترین آلیاژ به کار رفته در نرده استیل به دو صورت طراحی شده اند و قطعاتی که در نرده  های استیل به هم متصل هستند به دو دسته سبک یا درجه دو و سنگین یا درجه یک تقسیم شده اند. هر یک از این دسته ها در صورت خرابی دارای رویکرد تعمیر مشخصی هستند و نیاز است که این موضوع به طور دقیق بررسی شود.

بیشتر بخوانید: نرده استیل و محاسبه قیمت

قوانین تعمیر نرده استیل

افرادی که نرده استیل برای منزل و محل کار خود انتخاب کرده اند سوال می‌کنند که یا نرده استیل قابل تعمیر است یا خیر؟ این سوال از چندین بخش قابل ارزیابی است و بهتر است دقت ویژه ای در این زمینه داشته باشیم. طراحی نرده استیل به شکلی است که برخی از قطعات آن قابل تعویض هستند به این ترتیب بسیار خوب است که روند تعمیر نرده استیل به خوبی صورت بگیرد. برای تعمیرات نرده استیل نیاز به استفاده از قطعات با کیفیت و مقاومت بالا است در صورتی که قطعات به کار رفته در نرده استیل سبک باشد در واقع ورق های استیل استفاده شده به روش پرس و برش و جوش به هم متصل شده که تحمل فشار زیاد ندارند و به زودی از بین می‌روند. نرده  های استیل استاندارد به نرده ای گفته می‌شود که از قطعات درجه یک از نظر مقاومت و استحکام در آن استفاده شده باشد. قطعات درجه یک توسط میل گرد های استیل به همراه فرایند قالب ریزی و ریخته گری استیل دنبال می‌شوند از سوی دیگر وضعیت تراش کاری و پرداخت تولید نیز اهمیت زیادی دارد. برای تعمیر انواع نرده استیل نیاز به استفاده از بهترین استیل است و بهتر است که انتخاب قطعات به درستی صورت بگیرد. طراحی نرده استیل با جدیدترین متدها و استانداردهای روز دنیا دنبال می‌شود و سلایق مشتری در طراحی و اجرای نرده استیل به طور دقیق فراهم خواهد شد.

نرده استیل پله های گردان تزئینی

در برخی از منازل از دکوراتیو نسل جدید استفاده شده و پله ها در وضعیت گردان و بسیار شکیل طراحی شده اند در این شرایط به طبع استفاده از نرده های استیل می تواند زیبایی کار را چند برابر نماید. برای طراحی نرده استیل تزئینی نیاز به دقت بالایی است و منحنی ایجاد شده باید با فضای کل پله سازگار باشد از سوی دیگر محاسباتی که برای این سری از پله ها در نظر گرفته می‌شود بر اساس نوع پله و شرایط رفت و آمد خواهد بود. نرده استیل تزئینی گردان به طور کلی به دو دسته مشخص تقسیم می‌شود بخش هایی که دارای انحنا هستند باید به دو بخش تقسیم شوند و طراحی این بخش اهمیت خاصی دارد از سوی دیگر پایه های ثابت نرده های استیل به واسطه موقعیتی که دارد باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد. قطری که برای پایه های نرده های استیل استفاده می شود به واسطه موقعیت تزئینی که دارد نیاز است که ظریف تر باشد و از زیبایی مخصوصی برخوردار باشد البته که به واسطه طراحی نرده های استیل بهتر است دسته بندی مخصوصی در این زمینه استفاده شود. متدهایی که برای نرده استیل گردان استفاده شده است توسط طراحان بسیار کاربلد صورت می‌گیرد از یاد نبرید که شما به واسطه نوع پله ای که دارید باید مدل های جذاب نرده های استیل را انتخاب کنید و البته که نصب نرده های استیل تزئینی نیز دقت بالایی نیاز است.

نرده استیل مخصوص

نرده استیل از پروفیل های مخصوصی تولیده شده است که اغلب از ورق های استیل هستند. سطح مقطع به کار رفته برای نرده استیل به صورت گرد، بیضی، مستطیل و مربع طراحی می شود و البته یک سری از طرح های هندسی دیگر نیز با توجه به سلیقه مشتری تعیین می‌شود. استیل آلیاژ آهنی که برای نرده استیل استفاده می شود به واسطه آهن اضافه شده ارزیابی می‌شود. نرده های  استیل قابلیت چکش خواری خوبی دارد و این موضوع سبب می‌شود نتیجه نهایی بسیار جذاب باشد. مقاومت زیادی در برابر تنش های متغیر آب و هوایی نیز صورت می‌گیرد. برای ساختار نرده های استیل قابلیت جوشکاری مخصوصی استفاده شده است شکل دهی نرده استیل به صورتی است که وضعیت ماشین کاری و آهنگری مخصوصی را دنبال می‌کند و در فضای ریخته گری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت نرده استیل مخصوص به شکلی است که قابلیت کاربری در دماهای بالا داشته و همینطور برای دمای زیر صفر نیز تغییر ظاهر نمی‌دهد و جلوه خود را از دست نمی دهد.

طرح جدید نرده استیل

در طرح جدیدی که برای نرده استیل به کار رفته است قابلیت پوشش با مواد فلزی و سرامیکی فراهم شده است و همینطور پوشش به کار رفته برای نرده استیل در قالب های پلاستیکی نیز دیده می‌شود. طرح جدید نرده استیل به صورتی است که از رنگ برای زیبایی آن استفاده می‌شود و رنگ بر روی نرده های استیل دارای جلوه ای زیبا و تازه است و البته که سطح زیبایی این نرده به واسطه دسته بندی مخصوصی بررسی می‌شوند. طرح جدیدی که برای نرده های استیل دیده می‌شود در دوره های جدید مناسب بانوان با سلیقه ایرانی است و البته که تولید نرده استیل به شکلی است که نصب و تعمیر آن به درستی صورت بگیرد در دوره های گذشته نرده استیل کیفیت متوسطی داشت امروزه این موضوع تغییرات مخصوص به خود دارد و البته که سطح طراحی برای نرده استیل به واسطه طراحان ویژه در این زمینه بسیار مورد اعتبار است. ویژگی نرده استیل بیشتر به دلیل سطح صیقلی آن است که دارای جلوه ویژه ای است و به صورتی طراحی می‌شود که می‌تواند مورد استفاده سلایق مختلف قرار بگیرد. عرضه نرده استیل به بازار این روزها بیشتر از دوره های قبل است و هنوز هم رنگ نقره ای برای این نرده ها یک اعتبار قابل توجه محسوب می شود. تحمل فشار برای نرده های استیل نیز رشد بهتری داشته است و دارای اعتبارات مخصوصی است.

نظر شما:

مقالات مرتبط