مزایا و معایب پله پیش ساخته

۹

اردیبهشت

مزایا و معایب پله پیش ساخته

۱۳۹۹/۲/۹ پله پیش ساخته

در سال های اخیر، پله پیش ساخته به روشی رایج تبدیل شده اند که هم مقرون به صرفه است و هم راحت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا پله پیش ساخته ممکن است برای شما مناسب باشد، این راهنمای ساده را بررسی کنید!

1. پله های پیش ساخته هزینه بسیار کمتری از پله های ریخته شده دارند

یکی از مزایای قابل توجه پله های پیش ساخته این است که آن ها فقط یک سوم هزینه پله های ریخته گری را دارند. از آنجا که پله های پیش ساخته در کارخانه ها قالب ریزی شده اند، آن ها می‌توانند یک فرایند نصب سریعتر داشته باشند که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می‌شود. بتن نیز موادی است که نیاز به نگهداری کمی دارد و صداهایی مانند چوب یا پله های فلزی ایجاد نمی کند.

از آنجایی که مراحل اولیه در مقادیر زیادی ایجاد می‌شود، هزینه کار شما بسیار پایین تر از ریخته شده خواهد بود. پله های پیش ساخته نیز داخل آن توخالی هستند که باعث می شود حمل و نصب آن ها در محل کار شما آسان تر شود.

2. شما منتظر آب و هوای خوب برای نصب پله های خود نیستید

اگر تاکنون سعی در ریختن بتن خود داشته باشید، می دانید که طوفان باران ناگهانی یا کولاک غیر منتظره می‌تواند تلاش های شما را خراب کند. پله های پیش ساخته در یک محیط کنترل شده ساخته می‌شوند، به این معنی که شما برای نتیجه خوب به آب و هوا وابسته نیستید. این بدان معناست که شما مجبور نیستید کسی را برای تماشای پله های خود تا زمان ریختن بپردازید، فرایندی که می‌تواند چند روز طول بکشد.

3. پله های پیش ساخته تأثیر کمتری بر محیط زیست دارند

اگر می‌خواهید ساخت پله شما سبزتر باشد، در انتخاب پله های پیش ساخته پیش از پله های ریخته شده، مزایای بسیاری وجود دارد. پله های پیش ساخته اغلب برای ساخت و استفاده از بتن بازیافت شده مواد کمتری نیز مصرف می‌کنند. استفاده از پله های پیش ساخته نیز به معنای کمبود گرد و غبار در نصب است و خطر حملات آلرژی و آسم را کاهش می دهد.

4- تأخیر بسیار کمتری در ساخت وجود دارد و پله ها بلافاصله قابل استفاده هستند

در مقایسه با مراحل ریخته شده، جدول زمانی برای نصب پله های پیش ساخته بسیار کمتر است. اگر با پله های ریخته شده بروید، باید داربست های زیادی را تنظیم کنید. در صورت نصب پله ها در محل کار خود، کاهش دسترسی به ساختمان شما می‌تواند هزینه زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

مراحل اولیه می تواند به سرعت و به راحتی نصب شود، به حداقل رساندن مدت زمان دسترسی کاهش می یابد. پس از نصب پله های بتونی جدید شما، آن ها می‌توانند به صورت یکجا استفاده شوند تا مواد و کارگران را به طبقه های مختلف منتقل کنید. در صورت نیاز به نصب هرگونه لوله کشی یا لوله کشی برقی، پله های بتونی نیز می‌توانند از نظر نصب آسان آب و برق پیش زمینه باشند.

5- پله های پیش ساخته دوام بالایی دارند و به حفظ کمی نیاز دارند

پله پیش ساخته یک روند ساختاری بسیار پایدار است، به این معنی که هیچ گونه دود سمی، گازها یا اجزای مضر آن را تجزیه یا منتشر نمی کند. این بدان معنی است که پله های پیش ساخته برای هر دو آب و هوای گرم و سرد ایده آل هستند و به سرعت فرسایش نخواهند داشت. تعمیر پله پیش ساخته به ندرت مورد نیاز است، زیرا آن ها به راحتی برای چندین دهه بدون نیاز به تعویض انجام می شوند.

با این حال، اگر پله شما به تعمیر خاصی احتیاج داشته باشد، شرکت ها و روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. این باعث می‌شود سال های بعد پله پیش ساخته شما تازه و جدید به نظر برسند.

پله های بتونی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما و بهره مندی از محیط زیست می‌شوند.

مزایای استفاده از پله های بتونی پیش ساخته

1. مراحل بتنی جامد، ساخته شده در محل، سنگین است و بنابراین، به احتمال زیاد آن ها با گذشت زمان حل و فصل می‌شوند. برخلاف مراحل بتنی جامد، مراحل بتونی پیش ساخته توخالی، سبک تر و در معرض استقرار کمتری است.

2. با این فرض که تسویه حساب می‌تواند انجام شود، اصلاح آن به آسانی انجام می‌شود. آن ها سبک هستند و بنابراین، به راحتی قابل دستکاری و جایگزینی هستند.

3. کلیه قطعات بتونی پیش ساخته پله ها، مانند نرده ها، آج ها. پیاده رو ، فرود، در واقع یک کل است، یک تکه بتن. مفصل خمپاره وجود ندارد. بنابراین، آن ها تحت تأثیر نفوذ آب نیستند.

4- آن ها را می‌توان به پایه و اساس متصل کرد که باعث ثبات بهتر می‌شود.

5- یکی از بزرگترین مزایای مراحل بتونی پیش ساخته این است که در همان روز قابل سفارش و نصب است.

معایب پله پیش ساخته

سرمایه گذاری اولیه بالا: برای نصب کارخانه بتن پیش ساخته، ماشین های سنگین و پیشرفته لازم است که به یک سرمایه گذاری اولیه بالایی نیاز دارد. برای اطمینان از سود کافی، باید مقیاس وسیعی از پروژه های ساختمانی پیش ساخته در دسترس باشد.
مسئله حمل و نقل: محل ساخت و ساز می‌تواند در مکانی دوردست از کارخانه بتن باشد. در این حالت، اعضای پیش ساخته باید با استفاده از تریلر به سایت منتقل شوند. در بسیاری از موارد، کاهش هزینه های بتن پیش ساخته با هزینه حمل و نقل جبران می شود.

مشکلات حمل و نقل: برای جابجایی پله پیش ساخته باید از مراقبت و احتیاط مناسب استفاده کرد. معمولاً اعضای پیش ساخته سنگین و بزرگ هستند که کارکردن بدون آسیب را دشوار می‌کند. معمولاً از جرثقیل های قابل حمل یا برج برای کار با اعضای پیش ساخته استفاده می‌شود.

اصلاح: محدودیت در صورت وجود سازه های پیش ساز، اصلاح ساختار دشوار است. به عنوان مثال، اگر یک دیوار ساختاری برای اصلاح از بین برود، بر پایداری کلی سازه تأثیر خواهد گذاشت.

آثار اتصال حساس: جمع آوری اعضای پیشین یکی از نکات مهم برای اطمینان از رفتار ساختاری قوی است. برای اطمینان از رفتار مورد نظر از اتصال مانند اتصالات ساده، نیمه صلب یا سفت و سخت، اتصالات بین چندین عضو ساختاری باید نظارت و به درستی انجام شود. علاوه بر این، اتصالات معیوب ممکن است منجر به نشت آب و عایق صدا شود

نظر شما:

مقالات مرتبط