جدیدترین مدل های پله استخری

۳۰

فروردین

جدیدترین مدل های پله استخری

۱۳۹۹/۱/۳۰ پله استخری

پله استخری جهت سهولت در بیرون آمدن شناگران استفاده می‌شود در استخرهایی که بیش از 10 متر عمق دارند اغلب از دو پله استخری استفاده می‌شود و یک مورد در بخش عمیق و دیگری در بخش کم عمق است. در این مقاله قصد داریم در خصوص جدیدترین پله استخری و جنس این محصول صحبت کنیم.

طرح های پله استخری

مسلماً طرح و مدل های مختلفی برای ساخت پله استخری رویت می‌شود به عنوان مثال برای پهنای لبه از سطح زمین نیاز به یک نوع از پله استخری است در صورتی که استخر با لبه سرریز هم سطح باشد نوع دیگری از پله استخری نیاز است. هم سطح بودن پله استخر یا کف و همینطور بالا بودن از سطح زمین نیاز به یک سبک دیگر از پله استخری را فراهم می‌سازد. یکی از مدل های مخصوص پله استخری مدل کلاب است که بسیار محبوب است این سبک در سال های اخیر طرفدار زیادی دارد. مدل استاندارد پله استخری دارای شیب های خاصی بوده و همینطور مدل دو تیکه از انواع مدل پله استخری برخوردار هستند.

پله استخری پلاستیکی از پلیمر ABC طراحی شده است این پلاستیک فشرده است و شهرت آن به خاطر لیز نبودن آن بوده که امنیت بالایی را شامل می شود. جنس پلاستیک به کار رفته نشکن است و دوام زیادی دارد..

پله استخری استیل که شبیه به نردبان است در بین مشتریان پردیس نرده به پله استخری استیل مشهور است. جنس استیل به کار رفته برای این نرده به صورتی است که برای آب های قلیایی و اسیدی مورد بسیار خوبی است و از استیل 304 و 316 در آن استفاده شده است. جنس پایه های این پله از پلیمر خاصی است که این رویکرد نیز لیز خوردن را به حداقل می‌رساند. مدل های دیگری با عنوان تمام استیل وجود دارد که از دستگیره ها و شرایط خاصی طراحی شده اند.

ابعاد پله استخری

مشخص است که اگر استخر عمق زیادی داشته باشد معمولاً ارتفاع نردبان استخر بیشتر از استخری است که دارای عمق کمتری است. ارتفاع سبب می شود که تعداد پله استخری بررسی شود. هرچه ارتفاع بیشتر باشد تعداد پله های مورد استفاده در نردبان استخری می بایست بیشتر باشد. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر 70 الی 90 سانتی متر باشد نیاز به 2 پله برای نردبان خواهد بود. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر بین 100 تا 120 سانتی متر باشد استفاده از 3 پله برای نردبان مناسب است. در صورتی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر بیش از 130 سانتی متر باشد حداقل 3 الی 4 پله نیاز است و زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف آن بیش از 170 سانتی است قطعاً باید از پله استخری با 5 پله استفاده شود.

نحوه نصب پله استخری

روند نصب پله استخری به این صورت است که بر روی لبه استخر یک لایه سیمان ریخته می‌شود این کار برای نگه داشتن و نصب نردبان است. این لایه سیمان باید تا یک متر پشت ترانسه قرار گرفته باشد. این لایه سیمانی تا یک متر پشت ترانشه قرار می گیرد البته که ترانسه یک وسیله است که برای دفن ورق های خاص استفاده می‌شود. عرض و ضخامت برای این بخش باید 1.5 متر و 30 سانتی متر باشد. در مرحله بعدی در فاصله های طولی 50 سانتی متری از لبه سطحی که توسط سیمان ساخته شده است نیاز به نگهدارنده های طناب است. در حین نصب پله استخری نیاز است از طناب هایی استفاده شود که در برابر اشعه خورشید مقاوم هستند. استفاده از طناب های پلاستیکی برای نصب پله اصلاً کار درستی نخواهد بود. پس از آن می بایست از چوب هایی با عرض و سایز 50 سانتی متری استفاده شود و در نهایت نردبان می بایست به قطعاتی جایگزین شده متصل شود و در داخل استخر قرار بگیرد.

قیمت پله استخری

پارامترهای ارزیابی قیمت پله استخری بسیار مهم است اینکه شما قرار است پله استخری برای چه عمق استخری خریداری کنید اهمیت زیادی دارد بهتر است بدانید که ارتفاع پله استخری در قیمت گذاری آن تاثیر زیادی دارد اینطور که بررسی ها نشان می‌دهد تعداد پله های نردبان نیز از دیگر مواردی است که در قیمت تمام شده تاثیر دارد مشخص است که وقتی ارتفاع پله استخر بیشتر شود نیاز است که مدل پله استخری نیز تغییر کرده باشد و ترکیبی از پلاستیک و استیل برای این محصول استفاده می شود که مواردی برای صرفه جویی در قیمت تمام شده است. اینکه بخواهید صرفاً به دنبال پله استخری ارزان قیمت باشید در واقع کیفیت محصول را فدا کرده اید و این موضوع سبب می‌شود که به زودی نیاز به خرید مجدد و تعویض باشد و اینطور که مشخص است هزینه نهایی برای شما بیشتر خواهد بود.

خرید پله استخری مرغوب

از موارد مهم در انتخاب پله استخری ضد زنگ بودن آن است در واقع می بایست جنسی در این محصول به کار برود که خاصیت ضد زنگ داشته باشد از سوی دیگر آهن ربا را نباید به خود جذب نماید مشخص است که موقعیت پله استخری بر اساس جنس دسته بندی می شود طراحی پله استخری باید به صورتی باشد که فرد از روی آن سر نخورد این موضوع بسیار پر اهمیت است و می بایست دقت ویژه ای برای آن دسته بندی شود اینکه بخواهید از نرده هایی استفاده کنید که شیب زیادی دارند و یا دارای موقعیت عمق مخصوصی هستند بهتر است بتوانید در ابتدا وضعیت استخر خود را در نظر گرفته باشید. تعداد پله ها نباید بیش از حد باشد تا رفت و آمد آسان و استاندارد صورت بگیرد از سوی دیگر فاصله یک پله تا پله دیگر نباید با هم زیاد باشد اینطور که مشخص است در طراحی پله استخری موقعیت فاصله لبه استخر تا کف به طور دقیق بررسی می‌شود در سال های اخیر پله استخری از موارد بسیار مهم بوده است و انتخاب و تعیین سطح برای این محصول نیز قابل رویت است در طراحی پله استخری بهتر است زیبایی ظاهری نیز بررسی شود و استفاده از رنگ های نامناسب در نهایت فضای استخر را نازیبا می کند خوشبختانه پردیس نرده هر آنچه در ذهن شماست را فراهم ساخته است.

نظر شما:

مقالات مرتبط