انواع پله استخری

۴

اردیبهشت

انواع پله استخری

۱۳۹۹/۲/۴ پله استخری

هرچند ممکن است وسوسه‌انگیز باشد، اما شما مجاز نیستید افرادی را که در استخر شما در حال غرق شدن هستند را رها کنید. قوانینی علیه آن وجود دارد. شناگران برای بیرون آمدن از آب به راهی نیاز دارند، بنابراین حداقل در صورت انجام مراحل، حداقل به پله استخری احتیاج دارید و باید از ابتدا آن ها را در طراحی خود بگنجانید.

اگرچه پله استخری درساخت و نصب استخرهای فایبرگلاس ورود دارد اما ما سال ها منحصراً با استخرهای مخصوص کار می‌کنیم.

ما در اینجا هستیم تا دانش خود را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای استخر خود بگیرید - از جمله جزئیاتی مانند پله ها و نردبان ها. برای استخرها، این 3 گزینه را دارید:

1. مراحل پلاستیکی سفید (استاندارد)

2. وینیل بر روی مراحل

3. نردبان فلزی

مراحل پله استخری پلاستیکی سفید استاندارد برای استخرهای مختلف است. احتمالاً برای بیشتر افراد، از این سبک از پله استخری از پلیمر ساخته شده و به دیواره های استخر وصل شده اند.

این نوع از پله استخری مقرون به صرفه است. اینها گزینه ای هستند که بیشتر برای استخرهای منزل و همینطور استخرهای زیر زمینی استفاده می‌شود. پله استخری  پلاستیکی بسیار بادوام هستند این پلاستیک / پلیمر جامد است و هیچ لاینری روی آن نیست، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد سوراخ شدن نیست. زیبایی پله استخری شاید آنقدر زیاد نباشد در بهترین حالت ساده  بوده و در بدترین حالت نازیبا به نظر می‌رسد. حتی جدا از ظاهر متوسط​​، رنگ سفید به سرعت نشان می‌دهد و شاید آلودگی را به خود بگیرند.از آنجا که این نوع از پله استخری از استخر خارج نمی‌شوند، شما باید متناسب با استخر پله استخری استفاده کنید.

جلبک ها می‌توانند در لبه هایی رشد کنند که آستر مراحل را پشت سر بگذارد زیرا آب در آنجا به خوبی گردش نمی‌کند. برخی از افراد از طراحی پله استخری طوری تصور دارند که گویی در حال ساخته شده از بتن و یا فایبر گلاس است، اما این مراحل توسط بهترین موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

وینیل روی مراحل پله استخری، مجموعه مراحل پیش ساخته است که هنگام مونتاژ پانل های دیواری نصب می‌کنید. آن ها به اشکال و مواد مختلفی می آیند. شما سفارش می‌دهید که آسترها بر روی مراحل قرار گیرند.

وینیل روی مراحل از پلاستیک سفید جذاب تر است.

همچنین گزینه های بیشتری دارید - می توانید مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید (در امتداد یک دیوار، در گوشه ای، و غیره) ، نحوه ظاهر آن ها (خطی یا گرد) و مواد ساخته شده از آن ها (فلز یا پلیمر).

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، وینیل در مراحل بالاتر از مراحل پلاستیکی ساده گران است. و شامل هم هزینه اولیه و هم طول عمر تعمیرات و تعویض برخی از بخش های پله استخری می‌شود.

شما باید برای سوراخ شدن بر روی پله ها مراقب باشید. این موضوع می‌تواند به سادگی از ساییدگی و پارگی اضافی اتفاق بیفتد ، اما اگر حیوان خانگی شما در آنجا بازی کند، نگرانی بیشتری در مورد پنجه سگ وجود دارد.

نردبان پله استخری

نردبان استخر فقط ریل فولاد ضد زنگ با پله که در طول طرف استخر پایین آمده است. در پاسیون، نه استخر نصب شده است و می توان آن را برداشت. یک نردبان پایه استخر ارزانتر است. به عنوان مثال، در فصل تعطیل، می‌توانید آن را جدا کرده و پوشش آن را بیرون بکشید. به این ترتیب لازم نیست پوشش استخر برای سفارشی کردن آن تنظیم شود، که این کار را با مراحل استخر پلاستیکی سفید انجام دهید.

از آنجا که یک نردبان قابل جابجایی و ساده است، می‌توانید هنگام خاموش کردن آن را به راحتی تعویض کنید. اما استفاده از ورودی و بیرون استخر از نردبان سخت تر است. این موضوع می‌تواند برای افرادی که به اندازه قدرت، تحرک یا چابک نیستند، به ویژه افراد چاق مشکل باشد. اگر افراد مسن از استخر استفاده کنند، پله استخری پیس ساخته ممکن است گزینه بهتری باشد.

نردبان نیز از نظر زیبایی شناختی خوشایند نیست."

چه گزینه های دیگری دارم؟

اگر هیچ یک از این سه گزینه برای شما جذابیتی ندارند ، پس باید پله استخری فایبرگلاس را در نظر بگیرید . همانطور که در طراحی های ما مشاهده می کنید ، هر کدام دارای پله ها و صندلی های نیمکت هستند که در پوسته استخر ادغام شده اند. آنها زیبا و بسیار بادوام هستند. مراحل هرگز نیازی به تعویض ندارند. پردیس نرده پله استخری فایبرگلاس تولید می کند که در سراسر ایران توزیع می‌شود.

چه چیزی باعث ترک پله ها می شود؟

ترک های سطحی سطح از گذر زمان ایجاد می‌شوند. این ترک های سطحی شدید نیستند، زیرا به راحتی سایش آکریلیک است.اگر شکافی را دیدید که از هم جدا شده است، احتمالاً شامل یک ضربه است. این نوع ترک ها می‌توانند نشت کنند و در اثر صدمه به یخ زدگی، تغییر مکان یا حل و فصل ایجاد می‌شوند. اگر ترک به اندازه کافی بد باشد، ممکن است پله به طور کامل تعویض شود.

چگونه ترک ها ترمیم می‌شوند؟

در تعمیر مجدد پله استخری ترک های فایبرگلاس و رنگ اپوکسی را ترمیم می کنند.

بسته به شدت ترک، مراحل را می توان با آکریلیک اصلاح کرد و ترمیم کرد به طوری که آن ها دوباره ظاهر جدید شوند. با این وجود تعویض پله ممکن است بهترین گزینه برای ترک های شدید و نشتی باشد.

اگر یک پله ترموپلاستیک با ترک وجود داشته باشد، به احتمال زیاد آن ها به تعویض کامل احتیاج دارند، زیرا تمایل به نشت بحرانی بیشتری دارند.

چه عواملی باعث ایجاد حباب در پله های استخر می‌شود؟

راه پله های استخر از لایه های فایبرگلاس و اکریلیک تشکیل شده است. اگر آب بین این لایه ها جریان داشته باشد، لایه برداری اتفاق می‌افتد و منجر به تاول یا ”حباب” می‌شود.

این حباب ها باید قبل از تعمیر آسیب های فایبرگلاس و اکریلیک برطرف شوند.

نظر شما:

مقالات مرتبط