انواع مدل های نرده چوبی

۲۳

تیر

انواع مدل های نرده چوبی

۱۳۹۹/۴/۲۳ نرده چوبی

انواع مختلفی از نرده چوبی در بازار وجود دارد که موقعیت نصب و پردازش بالایی را شامل می‌شود. مدل های دسته ساده و دسته طرح دار از معروف ترین مواردی است که در سال های اخیر به بازار عرضه شده است. کف نرده چوبی گاه از چوب ساخته می‌شود که به آن کف پله چوبی گفته می‌شود و کف پله هفتی اغلب در پیچ پلکان مصرف می‌شود و یک طرف آن دارای دوز تیز پله با عرض کمتر و سر دیگر برای پلکان با پهنای بیشتر است. در پلکان های ساده کف پله دارای اشکال متفاوتی بوده و به صورت شلف یا کاور مورد استفاده قرار می‌گیرد کف پله های هلال شکل نیز وجود دارد که برای باز کردن ورودی پلکان استفاده می شود و مدل های نوع ال هستند که برای شیب های زیاد دارای یک جای پای مشخص هستند.در این مقاله قصد داریم در خصوص انواع نرده چوبی و کیفیت مواد و ظاهر هر یک صحبت کنیم.

انواع نرده چوبی

نرده چوبی ساده بر اساس مدل دسته آن ارزیابی می شود. در این نوع از نرده چوبی از پروفیل های چوبی تو خالی استفاده می شود به طوری که پروفیل ها در ابعاد 4 در 2 یا 4 در 6 هستند و البته که از نرده های اهنی و استیل به صورت ترکیبی با آن نیز استفاده می‌شود. این اجرا ساده و ارزان قیمت است و در فضای دکوراسیون مدرن نیز وارد شده است. طراحی این سبک از نرده در سال های اخیر با رضایت بالای مشتری همراه است.

نرده چوبی پیچ از دیگر مدل های نرده چوبی محسوب می‌شود که در این مدل دسته نرده چوبی به صورت هلالی یا حلزونی بوده و البته که از پروفیل های چوبی برای آن استفاده می‌شود به طوری که روی تسمه حالت نورد شده استفاده می شود. نرده فرفوژه و یا نرده هایی که به صورت فرم خم هستند و یا نرده هایی که در قسمت دستگیره دارای شرایط قوسی هستند در این مدل اجرا می‌شود. این مدل از نرده چوبی در منازل مسکونی بسیار لوکس و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و قیمت بالاتری به نسبت مدل ساده تر دارد.

نرده چوبی طراحی که در دو سبک خراطی و منبت تقسیم بندی می شود به طور کلی از مدل های مخصوص فضای لوکس هستند و دارای طرح خراطی بسیار ایده آلی هستند این سبک از نرده چوبی اغلب دارای دو پایه مخصوص نصب است و می تواند زیر نظر گروه های مخصوصی طراحی و به ثبت برسد.

نرده چوبی مارپیچ و شمشیری از دیگر سبک هایی است که به صورت بسیار خاص و سفارش تهیه می‌شود و چندین مدل شمشیر برای پله در نظر گفته می شود که کار نگهداری پله را بر عهده دارد. شکل هایی که برای این مدل نرده استفاده می شود دو محور و تک محور بوده و البته که لوله در وسط قرار می گیرد. مدل های دیگر در این مدل به صورت شلفی هستند و از یک سمت به دیوار متصل می شود و از سمت دیگر دارای بخش های ساده تر هستند.

یک سری از نرده چوبی وجود دارد که دارای شکستگی با زاویه مشخص 45 درجه است.

نرده چوبی تخت

این سبک از نرده چوبی اغلب به صورتی تخت و مربعی طراحی می شود و ظاهری ساده و نصبی آسان دارد. در ساخت این سبک از نرده چوبی از چوب راش یا گردو استفاده می شود و دارای شکل و ظاهری ساده است و البته که طراحی مدرنی را در بر می‌گیرد. برای ساخت این سبک از نرده چوبی از فرایند اکسترود و همینطور مواد چوب پلاست استفاده می‌شود و این کارر قیمت بالایی دارد و میزان قابل توجهی چوب را در بر می گیرد. برای طراحی این نوع از نرده چوبی نیاز به تیمه های حرفه ای نصب است. پس از نصب رنگ آمیزی های مخصوصی را شامل می‌شود و برای فضای بیرون ساختمان نیز از این سبک از نرده چوبی استفاده می‌شود به خصوص برای نرده چوبی تراس از این موقعیت استفاده می شود.

نرده چوبی CNC

از زیباترین و گران ترین مدل نرده چوبی محسوب می‌شود که البته دارای ساختاری سنتی و قدیمی است و طراحی های خاصی روی آن ارزیابی می‌شود به طور کلی توسط منبت کاران بر روی این مدل از نرده چوبی طرح خاصی اعمال می شود. برای طرح دادن بر روی نرده چوبی CNC از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود دستگاهی که به صورت خودکار دارای چوب حکاکی بوده و البته که نیاز به ایجاد طرح مشهوری بر روی آن است. این سری از نرده چوبی دارای قیمت نسبتاً گرانی است و برای نصب آن نیاز به تیم حرفه ای و ماهر است.

نرده چوبی پلاست

در تولید نرده چوبی پلاست از خرده چوب و همینطور مواد گرانول شده پلیمری استفاده می شود. نرده های چوبی پلاست برای مکان هایی که دارای رطوبت هوای بیشتری هستند مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت نرده های چوبی که از جنس چوب پلاست هستند از دیگر انواع نرده های چوبی ارزان تر است و البته که نصب آسانی دارد این سری از نرده ها رنگ آمیزی مناسب تری دارند و عملیات نصب بر روی آن ها به نسبت ساده تر صورت می گیرد. این سری از نرده ها بر روی تراس نیز نصب می شود.

نرده چوبی طرح چوب

یک سری از نرده چوبی به صورت طرح چوب نیز وجود دارد که در واقع از مواد اولیه ABS و همینطور یک سری ترکیبات پلیمری در آن استفاده شده است به طوری که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و عوامل طبیعی دارد و کیفیت بی نظیری را شامل می شود. بر روی این سری از نرده ها طرح چوب اعمال می شود. طرح چوب به کار رفته برای این سری از نرده چوبی نیز بسیار متاسب است و از رنگ های دلبخواه برای آن استفاده می شود این سری از نرده چوبی در عملیات نصب و اجرا بسیار ایده آل است و می تواند موقعیت نصب مشخصی داشته باشد. این مدل از نرده چوبی وجود دارد که ظاهری بسیار ارزشمند دارد و می تواند برای هر سلیقه سازگار باشد.

نظر شما:

مقالات مرتبط