حفاظ پنجره

حفاظ پنجره

حفاظ پنجره یکی از ملزومات ایمنی برای ساختمان های مسکونی محسوب می شود. شناخت انواع حفاظ پنجره و مزیت هر یک سبب می شود انتخاب آسانتری داشته باشید. انتخاب حفاظ پنجره کار چندان پیچیده ای نیست. این حفاظ ها برای نمای ساختمانی ارزیابی مشخصی می شوند. حفاظ پنجره در مدل های مدرن، ساده، ثابت، فرفورژه و در جنس آهنی و استیل ارزیابی شده است.

حفاظ پنجره ثابت
حفاظ پنجره از نوع ثابت برای پنجره هایی مناسب است که نیاز به تغییر موقعیت ندارد. این مدل از حفاظ ها بر روی بخش های بالا و پایین پنجره نصب می شود و از بخش های دیگر نیز موقعیت دقیق حفاظ ارزیابی می شود. حفاظ ها پس از نصب خاصیت حرکت ندارند و به صورت ثابت نصب و اجرا شده اند. حفاظ پنجره ثابت به رنگ سفید از دسته محصولاتی است که می تواند برای برخی از مکان ها گزینه بسیار خوبی باشد. این حفاظ ها به طور کلی برای برخی از پنجره های کوچک گزینه خوبی محسوب می شود.

حفاظ پنجره متحرک
حفاظ پنجره متحرک که نام دیگر آن تاشو است. این نوع از حفاظ برای درب ورودی خانه ها استفاده می شود و نمای ساختمان را شامل می شود. اجازه نصب نرده پنجره را در بر می گیرد. نرده پنجره تاشو و متحرک بهترین گزینه برای این حفاظ محسوب می شود. از نظر امنیتی این نوع از نرده ها از مدل هایی که برای پنجره استفاده می شود ندارند و قابلیت بالایی خواهند داشت.

معیارهای انتخاب حفاظ پنجره
بین میله های عمودی و افقی می بایست فاصله مناسبی رویت شود. از مواد خام مناسب برای آن استفاده شود. قیچی های آهن بر نامرغوب برای بریدن برخی از میله های حفاظ پنجره اشتباه است. نیاز است که در تولید حفاظ پنجره جوشکاری میله ها به درستی صورت بگیرد و فاصله بیشتری بین آنها ایجاد نشود. طرح و نقش متنوعی در بین میله ها برای ایمنی بیشتر ارزیابی نشود. نصب این مدل از پنجره ها راحت و سازگار باشد و با ظرافت منزل نیز متناسب باشد.

فاکتورهای قیمت حفاظ پنجره
بررسی قیمت حفاظ پنجره به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مورد اول طول و عرض پنجره است. هرچه پنجره ساختمان بزرگتر باشد، طول و عرض پنجره نیز بیشتر است و در نهایت قیمت تمام شده برای حفاظ نیز بیشتر خواهد بود.

جنس حفاظ پنجره مورد دوم از قیمت نهایی این محصول محسوب می شود. حفاظ پنجره از جنس فلزی می تواند از میلگرد و قوطی و فرفورژه ساخته شده باشد. هرچه میزان تراکم آهن به کار رفته در این پنجره ها بیشتر باشد وزن حفاظ نیز بیشتر خواهد شد و قیمت آن هم بالاتر می رود.

طرح حفاظ پنجره نیز در قیمت نهایی آن مشخص است. طرح حفاظ پنجره بر اساس قیمت گذاری های متنوعی ارزیابی می شود. طرح به کار رفته برای حفاظ پنجره از دو جنبه بررسی می شود. مورد اول برای طرح هایی است که سنگین تر هستند و از گل های سنگین در آن استفاده شده است و تراکم آهن به کار رفته در آن نیز بیشتر است. طرح بعدی مربوط به بخشی است پیچیدگی طرح کمتر بوده و در نهایت قیمت نهایی آن نیز کمتر خواهد بود.

حفاظ پنجره آلومینیومی
حفاظ پنجره از نظر آلومینیوم به امنیت منزل شما بسیار کمک می کند و ارتباط این حفاظ با فضای بیرونی بسیار زیاد است و یک راه نفوذ به داخل منزل محسوب می شود. میله های آلومینیومی در حفاظ پنجره اغلب در مدل های ثابت بوده و در اندازه های متنوعی طراحی می شوند. آلومینیوم جنسی است که در برابر آب و هوا مقاومت زیادی دارد. خوردگی و پوسیدگی در این مدل از حفاظ ها اتفاق نمی افتد و یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. حفاظ پنجره در مدل های مربع و گرد و متحرک و ریلی طراحی شده است و در سبک های عمودی و افقی در کنار هم قرار می گیرد.

حفاظ پنجره دوجداره
حفاظ پنجره دو جداره سبب افزایش ایمنی منزل می شود در این محصولات از جنس upvc دو جداره استفاده می شود و دارای قاب و شیشه مخصوص برای پنجره است و به طور کلی شیشه های پنجره ضربه و یا آسیب را به خود راه نمی دهند و در نهایت هزینه های اضافی ایجاد نمی شود.

مقاومت مورد استفاده برای حفاظ پنجره متفاوت است مثلاً حفاظ های آهنی برای پنجره های بزرگ استفاده می شود و رنگ و ظاهر خود را شاید در شرایط آب و هوای مختلف از دست بدهند و مراقبت و توجه بری این مدل از نرده ها همیشگی است.

حفاظ پنجره دو جداره از جنس استیل از دیگر مواردی است که می تواند قابل قبول باشد. این حفاظ ها در زمان طولانی از رنگ نیفتاده و به طور کلی کیفیت خود را از دست نمی رود.

حفاظ پنجره دوجداره در مدل های فرفورژه ارزیابی شده است که به معنی آهن کوبیده است. آهن هایی که در کوره ها گداخته می شوند و پس از آن کوبیده می شود. اشکال مختلف این مدل از حفاظ پنجره وجود دارد و جلوه و جلای مخصوصی را شامل شده است. ترکیب های زیبا و جذابی نیز برای این پنجره ارزیابی می شود.

حفاظ پنجره به صورت رول شده
برخی از جدیدترین مدل های حفاظ پنجره که در بازار دیده می شود به صورت رول شده ارزیابی می شود. عملکرد این مدل از نده ها بر اساس کاربرد آنها ارزیابی می شود. این مدل از حفاظ ها برای مکان هایی که نیاز به رعایت دکوراسیون دارد گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

حفاظ پنجره برای پنجره هایی که دارای ارتفاع زیاد هستند به صورت ابرویی استفاده می شوند. این مدل از حفاظ ها برای پنجره هایی که پهنای بیشتری نسبت به ارتفاع خود دارند استفاده می شود. کاربرد این مدل از حفاظ ها مشابه است.

نصب حفاظ پنجره از مدل دو جداره در صورتی است که بتواند برای برخی از شرایط مورد ارزیابی قرار بگیرد و اندازه گیری در این راستا بسیار مهم است در واقع بهتر است اندازه هر بخش توسط فرد مخصوص و به شکل دقیق و با رعایت قوانین و استانداردهای خاص مشخص شود. حفاظ هایی که در مدل قفلی هستند اغلب می توانند شرایط قابل قبولی باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.